BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-
CALSCALE:GREGORIAN
BEGIN:VEVENT
SUMMARY:Verstand op nul\, frituur op 180 @Grenswerk
DTEND:20261105T160000Z
UID:20390
DTSTAMP:20261001T132740Z
LOCATION:Café
DESCRIPTION:Een historisch onderwerp dat onderbelicht was\, is de ‘gefrituurde geschiedenis van Venlo’.

Stadschroniqueur\, schrijver en verhalenverteller Sef Derkx heeft zich er in verdiept. Zijn historisch onderzoek heeft geleid tot de interessante\, maar zeker ook amusante en smakelijke lezing ‘Verstand op 0\, frituur op 180’.

Een van de oudste vermeldingen van patates frites in Nederland dateert van 1882 en voert terug naar een destijds fameus restaurant aan de Parade. Het lijkt iets van onze epoque van tweeverdieners met overvolle gezinsagenda’s en geen tijd om zelf te koken: warme maaltijden die je aan huis laat bezorgen.

Maar er is niets nieuws onder de zon. Al vóór 1900 werden pommes de terre frite tijdens de kermis ‘aan huis bezorgd zonder prijsverhooging’. Een eerste hoge vlucht maakte friet door oorlogsomstandigheden. Na de inval in 1914 van Duitsland in België nam Venlo tweeduizend vluchtelingen op uit België. Frituren was hun favoriete bereiding van aardappelen.
URL;VALUE=URI:https://www.grenswerk.nl/?p=20390
DTSTART:20261105T130000Z
END:VEVENT
END:VCALENDAR
